Dom Rybaka
Wjeżdżając do Władysławowa od strony Pucka, bez trudu zobaczą Państwo strzelistą wieżę widokową. Można z niej ujrzeć panoramę miasta, cały półwysep Helski oraz latarnię morską w Rozewiu. To znak rozpoznawczy Domu Rybaka – największego budynku we Władysławowie. Został wybudowany w połowie lat pięćdziesiątych z przeznaczeniem na hotel dla rybaków. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta oraz przychodni lekarskiej. Przyjezdni mają do dyspozycji taras widokowy o wysokości 45 metrów. Dla tych, którzy nie mają lęku wysokości, udostępniono na wieży także taras „kula”, położony na wysokości 63 metrów. W Domu Rybaka znajdują się także: Muzeum Motyli, wystawa „Magiczny zawrót głowy” wraz z gabinetem śmiechu z trzynastoma lustrami oraz sklepik z wyjątkowymi, kaszubskimi pamiątkami regionalnymi.
Centralny Ośrodek Sportu
COS, którego pełna nazwa brzmi Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, to otwarta dla turystów przestrzeń sportowo-rekreacyjna. W parku na terenie obiektu znajduje się marmurowa fontanna, nowoczesny basen ze zjeżdżalnią, biczami wodnymi oraz innymi wodnymi atrakcjami. Fani aktywności fizycznej mogą korzystać z kortów tenisowych, boiska do piłki nożnej oraz klubu fitness. Gościom szczególnie wymagającym relaksu, polecamy odwiedzenie strefy odnowy biologicznej z kriokomorą. W tym miejscu wypoczywa wielu znanych sportowców – mogą więc Państwo zregenerować siły w najlepszych warunkach. W Centralnym Ośrodku Sportu regularnie organizowane są także zawody sportowe i imprezy rozrywkowe. Każdego roku odbywa się tu Festiwal Sportu i Zdrowia z udziałem gwiazd.
Aleja Gwiazd Sportu
Warto wybrać się do Władysławowa, by zobaczyć Aleję Gwiazd Sportu utworzoną w 2000 roku. Na promenadzie obok Kościoła otwarto pierwsze w Polsce miejsce poświęcone polskim sportowcom, złożone z wmurowanych tablic z mosiądzu, upamiętniających sylwetki sportowych gwiazd. Jak dotąd w Alei znajdują się gwiazdy m.in.: Ireny Szewińskiej, Sylwii Gruchały, Kamili Skolimowskiej, Kazimierza Deyny, Roberta Korzeniowskiego, Huberta Wagnera, Adama Małysza, Janusza Kusocińskiego, Jerzego Kuleja czy Jacka Wszołę. Każdego roku zostają odsłonięte kolejne tablice. W tym uroczystym momencie często uczestniczą wyróżnieni sportowcy. Od 2014 roku na Alei Gwiazd Sportu znajduje się także pomnik „Korona Himalajów”, składający się z czternastu skalnych płyt symbolizujących czternaście ośmiotysięczników zdobytych przez Polaków.
Plaża
Szeroka na 55 metrów, bezpieczna i czysta plaża we Władysławowie jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów nadmorskich plaż. Rodzice przyjeżdżający na wypoczynek z dziećmi mogą być spokojni o swoje pociechy: drobny, jasny piasek niezanieczyszczony kamieniami czy odłamkami drzew, czyni kąpielisko bezpiecznym dla dzieci. Wyrwali turyści mogą znaleźć tutaj „Złoto Bałtyku” – bursztyn. Co roku na plaży organizowane są konkursy, mecze siatkówki i wiele innych rozrywek, a po zachodzie słońca – imprezy i dyskoteki. Jednak nie trzeba jechać do Władysławowa, by zażyć morskiej i słonecznej kąpieli. W Chłapowie również znajdą Państwo piękną plażę. Do jednego z wejść prowadzi malowniczy Wąwóz Chłapowski, znajdujący się w dolinie na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
Nietypowe połączenie sakralnej architektury neogotyckiej z modernistyczną, bardzo współczesną, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Władysławowie zawdzięcza długiej, wieloetapowej budowie. Świątynię budowało kilka pokoleń parafian i duchownych. To jedyny kościół katolicki we Władysławowie. Obok Kościoła znajduje się dzwonnica, nawiązująca formą do stylu świątyni. Dość surowe wnętrze budynku jest skromnie wyposażone, a jego największą, niezwykle efektowną ozdobą są różnobarwne światła. Ten ciekawy wizualny efekt dają umieszczone w wąskich oknach witraże. W czasie letnim w świątyni organizowane są Koncerty Organowe, mające trzydziestoletnią tradycję.
Skutery Wodne
Na tych, którzy lubią wysoki poziom adrenaliny i ekstremalne sporty wodne, na plaży we Władysławowie jest kilka miejsc, w których można na 15, 30 lub 60 minut wypożyczyć skuter wodny. Jednostki udostępniające turystom sprzęt dbają oczywiście o ich bezpieczeństwo: uczestnicy zabaw na skuterze pływają pod opieką i kontrolą instruktorów, a sam sprzęt motorowodny jest wyposażony w zdalne odcięcie zapłonu. Jeśli taka rozrywka przypadnie Państwu do gustu, dla jeszcze większej dawki niezwykłych doznań warto rozejrzeć się za wypożyczalnią organizującą wyprawy na skuterach dookoła Zatoki Gdańskiej.
Lunapark Sowiński
Proponujemy jeszcze jeden punkt obowiązkowy na wczasach z dziećmi: w sezonie letnim przy Domu Rybaka jest otwarty Lunapark Sowiński – największe wesołe miasteczko nad polskim morzem. Na turystów czekają m.in. najwyższa kolejka górska w Polsce, koło widokowe, jedyna w Europie wystawa holografii, water zrobing (turlanie się po wodzie), zamek strachu, paintball, bajkowa karuzela wiedeńska i wiele innych atrakcji – w sumie jest ich aż czterdzieści. Różnorodność dostępnych w lunaparku atrakcji pozwala spędzić tu kilka przyjemnych godzin zarówno najmłodszym, jak i najstarszym odwiedzającym.
Prywatne Muzeum Motyli
Kolekcjonowanie motyli nie należy do najpopularniejszych współczesnych hobby. Prywatną kolekcję tych pięknych owadów, tworzoną z pasją od 1937 roku, można podziwiać w najpiękniejszym w Polsce Muzeum Motyli zlokalizowanym w wieży widokowej władysławowskiego Domu Rybaka. W muzeum, założonym przez Tomasza Falkiewicza w 2000 roku znajduje się 1400 motyli i 1000 owadów z całego świata – a to tylko starannie wybrana część ogromnej kolekcji stryja założyciela Muzeum Motyli. Można tu podziwiać najstarsze i najbardziej niesamowite gatunki motyli. Ekspozycja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zwiedzających.
Port Rybacki
Udostępniony zwiedzającym Port Rybacki we Władysławowie jest jednym z największych nadbałtyckich portów rybackich. To jedno z najatrakcyjniejszych miejsc spacerowych na Kaszubach. Licznie cumują tu kutry rybackie, jachty i łodzie żaglowe. W porcie działają m.in: baza rybołówstwa, stocznia remontowa, zakłady przetwórstwa ryb oraz fabryka lodu łuskowego i mączki rybnej. Każdy turysta może przyjrzeć się ciężkiej pracy rybaków i zobaczyć specjalistyczne urządzenia portowe. To właśnie z Portu Rybackiego wyruszają rejsy wędkarskie.
Hallerówka
Pod nazwą „Hallerówka” kryje się Oddział Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy – zasłużonego dla Kaszub działacza społecznego. Hallerówka to Centrum Pamięci generała Józefa Hallera i Błękitnej Armii. Mieści się w drewnianej willi, niegdyś należącej do samego generała i jego rodziny. Obecnie dla zwiedzających znajduje się tam stała ekspozycja upamiętniająca życie i służbę Józefa Hallera oraz żołnierzy Błękitnej Armii. Jednymi z najcenniejszych zbiorów są rzeczy osobiste generała, podarowane muzeum przez jego synową, Izabellę Haller. Dodatkowo można tu obejrzeć wystawę fotografii obrazujących historię odzyskania Pomorza w XIX wieku, zaślubiny Polski z morzem oraz zdjęcia samego Władysławowa.